Новини

МОЗ: Новостворені реперфузійні центри врятували 612 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда

Инфаркт_Медпросвіта

За офіційним повідомленням прес-служби МОЗ,  за 2018 рік нові реперфузійні центри, створені в рамках урядової програми, врятували 612 пацієнтів з гострим інфарктом міокарду.

Створення нових центрів розпочали ще у 2017 року, але  з 13 запланованих нових центрів станом на кінець 2018 року запущено лише 7. Наразі в Україні загалом діє 22 центри у 18 областях, які працюють цілодобово без вихідних та проводять безкоштовне стентування в екстрених випадках.

Так чи інакше, в таких областях, як Івано-Франківська, Черкаська, Вінницька і Одеська кількість екстрених випадків гострого інфаркту міокарду, які потребують невідкладного стентування зрівнялись з середнім показником у країнах ЄС, тобто до 300 випадків на 1 мільйон населення.

МОЗ звітує про наявність всіх вакцин за Національним календарем щеплень

Також у МОЗ зазначають, що вперше з початку незалежності Україні уряд забезпечив потреби населення у стент-системах для екстреної допомоги на безоплатній основі та підкреслюють, що вимагання грошей з пацієнта репер фузійного центру є незаконним.

Необхідно зазначити, що були внесені зміни в роботу екстреної медичної допомоги в разі виявлення гострого інфаркту міокарду, бригада має направити пацієнта одразу до найближчого закладу, в якому є в наявності стент-системи для надання екстреної медичної допомоги. Наприклад, якщо в черговій лікарні відсутнє медичне обладнання, пацієнта необхідно  доправити до реперфузійного центру.

З 2020 року лікарі стануть основним джерелом доходу медзакладів вторинного рівня

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції