В МОЗ вважають, що запропонована урядом модель втілення страхової медицини призведе до ще більшого зниження рівня життя українців.
Новий додатковий податок на зарплату, який повинен буде забезпечити збір коштів для даного напрямку в галузі, в результаті вплине на скорочення доходів в державному і місцевих бюджетах. Як кінцевий результат — погіршаться послуги медичної допомоги для пацієнтів та зниженні рівня життя українців.
Нагадаємо, що з 2017 року в країні в рамках реформ охорони здоров’я, планується введення обов’язкового медстрахування. Згідно з законопроектом № 4981 пропонується фінансувати медичну галузь за даним напрямком за рахунок приватних компаній-страховиків.
На них покладається збір і акумулювання страхових внесків. Законопроектом пропонується, щоб внески за офіційно працевлаштованих громадян платили їх роботодавці, а за безробітних — адміністрації місцевих рад.
Незважаючи на те, що місцеві органи самоврядування ніби то підтримують підвищення ії відповідальності в питаннях реформування медичної галузі, додтковий фінансвий тиск місцевібюджети не витримають.
Токож в повідомленні МОЗ, що було оприлюднено прес-службою відомства нагадується, що роботодавці, природно, не сприймуть позитивно необхідність страхувати своїх працівників за їх рахунок. І, змушувати громадян платити вищі податки в такий важкий для країни час — рішення неправильне. Щодо приватних підприємців, фрілансерів та інших самозайнятих громадян, то у них є вибір або оплачувати медичну страховку зі свого «кишені», або відмовитися від даної послуги.
Що наймовірніше…
Комментировать