Новини

МОЗ не відміняє флюорографію. Діагностику туберкульозу доповнять іншими методами

туберкульоз_Медпросвіта

У МОЗ повідомили, що мова не йде про скасування флюорографії як методу діагностики туберкульозу, але на сьогоднішній день її недостатньо.

«Найкращим методом скринінгу на туберкульоз у світі визнано цільове або таргетне обстеження. Нова система передбачає, що у кожного сімейного лікаря буде скринінг-анкета, за якою він визначатиме, чи пацієнт знаходиться в групі ризику (якщо людина контактувала з хворими на туберкульоз, з ослабленою імунної системою, ВІЛ-інфікована тощо). Якщо так — направлятиме його на додаткове обстеження», — пояснюють у МОЗ.

Щоденно в Україні від туберкульозу помирає 11 осіб

У МОЗ розглядають дві сучасні методики діагностики туберкульозу, які мають суттєво покращити ситуацію в Україні:

  1. Аналіз мокротиння — сучасний метод діагностики, який дозволяє визначити збудника хвороби в організмі за дві години та за потреби одразу розпочати лікування.
  2. Рентгенофлюорографічний метод обстеження у групах високого ризику захворювання на туберкульоз, які визначені для кожної країни з урахуванням особливостей.

Такі зміни необхідні, адже на сьогодні понад 20 відсотків випадків туберкульозу серед населення залишаються не виявленими. Що ж до флюорографії, у Міністерстві охорони здоров’я підкреслюють, що вона залишиться одним з основних методів діагностики туберкульозу, і скасовувати її ніхто не збирається.

МОЗ повідомило, що на обліку в Україні перебуває 35 тисяч хворих на туберкульоз

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook