Новини

МОЗ наводить перелік пріоритетних напрямків роботи відомства на 2019 рік

Основний напрямок роботи відомства у 2019 році полягає у подальшому проведенні реформи системи охорони здоров’я. Основні зміни відбуватимуться на вторинній ланці, в роботі ЕМД, а також обіцяють розширити роботу електронної системи охорони здоров’я.

Пріоритетні напрями роботи міністерства у 2019 році:

  1. продовження трансформації первинної медичної допомоги, щоби пацієнти могли отримати якісні консультації з профілактики та лікування у своїх лікарів, а медики — гідні зарплати, які відповідають їхній роботі.
  2. запуск програми “Безкоштовна діагностика”. За направленням сімейного лікаря можна отримати безкоштовні аналізи та дослідження.
  3. початок пілотного проекту змін екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та місті Києві. А ті регіони, які не мають оперативно-диспетчерських служб або вони вже дуже застарілі, отримають фінансування, щоб виправити це.
  4. державні закупівлі ліків і медичних виробів — життєво необхідних дороговартісних препаратів, які пацієнти зазвичай не можуть купити самостійно.
  5. розвиток програми “Доступні ліки”. Програма перейде до Національної служби здоров’я, тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів — НСЗУ.
  6. забезпечення пацієнтів з діабетом необхідними препаратами інсуліну.
  7. розширення мережі кардіологічних центрів, що дозволить допомогти більшому числу людей з гострим інфарктом міокарда та знизити смертність від серцево-судинних захворювань.
  8. продовження трансформації медичної освіти, зокрема — проведення першої частини Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

Окремо прокоментувала план роботи МОЗ на 2019 рік в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами зміни в галузі впроваджуватимуться таким чином, щоб в майбутньому зростала середня тривалість життя українців та доступність до якісної медичної допомоги.

У НСЗУ повідомили про можливе розширення урядової програми «Доступні ліки» у 2020 році

«Всі інвестиції у систему охорони здоров’я стануть внеском у зростання людського капіталу в Україні. У якість та тривалість нашого з вами життя», — заявляє Уляна Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария