Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк офіційно повідомив, що в бюджетний запит на 2019 рік заклали такі ж самі тарифи, в середньому – 370 грн. за пацієнта.
«Ми поки що подали такий самий тариф і таку саму його структуру. Ми зрозуміли, що ще рано йти вперед і збільшувати тариф. Треба щонайменше рік, щоб система стабілізувалася, щоб усі звикли до цієї моделі фінансування, до того, як зараховується плата за людину, як зараховується коефіцієнт. Тариф обґрунтований, і зараз його збільшувати немає супертермінової необхідності», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я.
Необхідно зазначити, що в початкових планах МОЗ було поступове збільшення тарифів за кожного пацієнта раз на рік. Якщо в 2018 році лікарі отримують за кожну підписану декларацію по 370 грн на рік, то в 2019 році вони вже мали отримувати по 450 грн.
В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», Павло Ковтонюк заявляє, що вже зараз лікарі починають отримувати більшу зарплатню, а до реформи починають приєднувати приватні медичні заклади, для яких співробітництво з НСЗУ більш ніж рентабельне.
Нардепи знову бажають звільнити Супрун: Профільний комітет розгляне відповідну постанову
Можна припустити, що рішення не збільшувати тариф за пацієнта в 2019 році пов’язано з розсортування медичної реформи на вторинній ланці. Раніше в МОЗ заявляли, що наступного року до реформи і в той же час до нової системи фінансування, за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», можуть приєднатись лікарні, при умові, що для них знайдуть гроші.
План мінімум МОЗ на наступний рік передбачає запуск медреформи на вторинній ланці в пілотних регіонах. Таким чином вдасться чітко впровадити зміни в роботі медичних установ та розподілити гроші на всіх. Наразі відомо, що одним з пілотних регіонів може стати Кіровоградська область.
Народні депутати мають виділити кошти на лікування українців за кордоном
Комментировать