Новини

МОЗ: Нардепи в найближчий час розглянуть законопроекти, що гарантують фінансування реалізації медреформи

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Реформа прийнята, але вона не має фінансування. Законопроект №6604, який надасть кошти на проведення реформи поки прийнято лише у першому читанні.

«Проект закону №6604, що з червня чекає на ухвалення, забезпечить фінансування змін у системі охорони здоров’я. Його ухвалення дозволить розпочати у 2018 році зміни на первинній ланці: заклад, у якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, що уклав з ним договір («гроші ходять за пацієнтом»). А з 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України», — повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Таким чином, прийняття законопроект №6327 у другому читанні 19 жовтня, насправді, реформу фактично не починає – не змінюється принцип фінансування, а це означає, що сама галузь не зможе перейти на нові рейки.

Окремо треба відзначити необхідність прийняття законопроекту №6604 тому що, тільки після його прийняття в Україні дійсно розпочнеться ера конкуренції в медицині. За цим законопроектом медичні установи нарешті зможуть вільно шукати інвестиції та самостійно вирішувати питання з матеріально-технічної базою закладу.

До реформи первинної медицини приєдналось Міністерство регіонального розвитку

«Додаткові кошти в охорону здоров’я також зможуть інвестувати органи місцевого самоврядування. Зокрема – на оновлення матеріально-технічної бази, капітальний ремонт, реконструкції, підвищення оплати праці медичних працівників (програми «місцевих стимулів»), а також місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я», — йдеться в повідомленні МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария