Новини

МОЗ нагадує, що захист від непрофесійних дій лікаря надають у МОЗ та прокуратурі

Красивая девушка, которой плохо, сидит напротив врача, записывающего на бумаге_медпросвіта

Вибір лікаря для пацієнта, перший час на думку Міністерства, йтиме шляхом проб та помилок. Але, якщо здоров’ю пацієнта нанесли шкода – треба звертатись до органів.

«Іншого шляху, окрім методу проб та помилок обрати сімейного лікаря не вийде. В більшості випадків, на первинній ланці нанести серйозну шкоду здоров’я людини дуже важко. Однак, якщо такі випадки виникають, то поки що людина може скаржитись в МОЗ або місцевий департамент охорони здоров’я. Є система дисциплінарних санкцій, або якщо діло більш серйозне, то передається до прокуратури.

В МОЗ готують зміни в системі підвищення кваліфікації лікарів

Нагадаємо, що в МОЗ збираються в найближчі два роки ввести систему індивідуального ліцензування, яке стане інструментом для впливу на якість надання медичних послуг. Всю роботу медиків будуть перевіряти пацієнти, Національна служба здоров’я України та спеціалізовані комісії. В разі порушення протоколів лікування, хабарництва, або неякісної роботи, лікарів позбавлятимуть можливості вести медичну практику.

Кого в першу чергу МОЗ вижене з медицини. Ковтонюк розповів про зайвих лікарів

«Це питання якості та орієнтованості на пацієнта, яка народжується не від санкцій, а від розвину тості ринку, конкуренції, коли лікар бажає працювати з пацієнтом. Такий ринок ми створюємо. В першу чергу ми розраховуємо, що в результаті цієї реформи в нас сформується ринок лікарів, яких цікавить пацієнта, тому що вони держава дає можливість заробляти, коли добре лікують людей. Так зростатиме якість», — повідомляє Ковтонюк.

 

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook