Сімейним лікарям державних медзакладів та ФОП доведеться постійно конкурувати з приватними клініками. Вони також можуть брати собі пацієнтів.
Єдина різниця між приватною клінікою та державним медичним закладом у тому, що приватна клініка може встановлювати трохи вище тарифи, ніж державні. Національна служба здоров’я України оплачуватиме приватній клініці встановлений тариф, а збільшену різницю сплачуватиме вже пацієнт.
Ковтонюк про платні медпослуги: «В нас немає загальної обіцянки, що медицина буде безкоштовна»
«Якщо приватна лікарня укладе договір на надання медичних послуг населенню з Національною службою здоров’я, вона буде отримувати кошти за єдиними тарифами, які є однаковими для всіх медичних закладів, незалежно від форми власності», — розповідають у МОЗ.
Втім, треба враховувати, що на відміну від державних медичних закладів, навіть сучасних амбулаторій, приватні клініки вже мають сучасні кабінети та необхідне обладнання для надання якісної медичної допомоги. Можливість отримувати фінансування від держави лише відкриють відкрито конкурувати з державною медициною.
Були пацієнтами, а стали клієнтами. Були лікарі, а стали обслуговуючим персоналом
Як тільки приватні клініки підпишуть перші договори з НСЗУ, вони зможуть значно знизити ціни на свої послуги і стати більш доступними для населення. Адже держава буде сплачувати їм кошти за надання медичних послуг.
Згідно більшості соціальних опитувань, вже сьогодні більше половини українців більше довіряють приватним медзакладам. Не обслуговувались в них лише через те, що були великі ціни. Ситуація зміниться вже за півроку.
Комментировать