У МОЗ переконані, що навіть кваліфікованим лікарям краще звертатися до іншого фахівця первинки для отримання якісних медичних послуг.
«Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе, наприклад оглянути вухо (видалити чужорідне тіло) або очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу або вести власну вагітність, перебуваючи в декретній відпустці», — наголосили у відомстві.
До того ж, необхідність підписання декларації між лікарем та лікарем пояснюється системою фінансування, адже надавати кошти лікарю за самолікування за стандартним тарифом не лише нелогічно, але й юридично неможливо.
Директор НСЗУ: Медзаклади вторинного і третинного рівня готуються до реформи
Новий механізм фінансування передбачає запровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», згідно з яким пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра), незалежно від місця прописки. Лікар отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, що підписали з ним декларації.
За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами та лікарями дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та значно підвищити рівень оплати праці медичних працівників.
Комментировать