Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що одразу після виборів президента та ВРУ спробують провести нові більш жорсткі рішення для медицини.
«Спільна оплата не залишилася. Хоча в нас було кілька соціологічних досліджень, які засвідчили: люди згодні на спільні оплати, але парламент категорично відмовився. Думаю, коли буде новий парламент і новий уряд, тоді легше буде провести ще одну хвилю якхось більш жорстких рішень», — розповідає заступник міністра.
Нагадаємо, що із прийнятої версії законопроекту №6327 від МОЗ народні депутати виключили пункт про співоплату за медичні послуги. Цей пункт передбачав, що пацієнти за ряд медичних послуг самостійно сплачуватимуть приблизно 20 відсотків від вартості, а залишок фінансуватиметься з державного бюджету.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
Наразі гарантований та платний пакет медичних послуг буде формуватись згідно рекомендаціям, які були надані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Також при формуванні базових тарифів буде використовуватись реєстр пацієнтів та інші показники.
Орієнтовно перша версія офіційного пакету буде сформована до квітня 2019 року, але запрацює він лише у 2020 році, після офіційного затвердження Кабінетом Міністрів України та більшістю голосів у Верховній Раді.
МОЗ збільшить базовий тариф за одного пацієнта для лікарів-педіатрів
Комментировать