Новини

МОЗ: Медикаменти більше не затримуватимуться на складах, а розподілятимуться між медзакладами

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Завдяки змінам в процедурі розподіленні медикаментів, медичні заклади будуть отримувати лікарські засоби та мед вироби не більше ніж за три дні.

Зазвичай, більшість медикаментів зберігались на складах на обліку обласних департаментів охорони здоров’я, та передавалась невеликими партіями до медзакладів за заявками. Це призводило до відсутності, подекуди, життєво необхідних медикаментів, які, наприклад необхідні при наданні екстреної медичної допомоги.

Згідно з новим рішенням Кабінету міністрів України за відповідним поданням МОЗ України процедура розподілення медикаментів змінилась. Віднині більшість ліків та мед виробів буде на обліку медичних закладів, а керівництво області має передавати медикаменти не більше ніж за три дня до районів та лікарень.

В той же час окремим пунктом було прописано, що керівництво області в разі якоїсь невідповідності у поданні медзакладу на отримання тих чи інших медикаментів, має не більше 5 днів, щоб у відповіді на запит надати свої зауваження.

Кір в Україні: За останній тиждень на чверть зросла кількість хворих

Такичм чином, в найближчі декілька місяців в регіонах має значно покращитись ситуація з наявністю медикаментів у лікарнях, що дозволить запобігти таким ситуаціям, коли більшість медикаментів за власний кошт має придбати пацієнт для отримання стаціонарної медичної допомоги.

МОЗ проведе американське тестування IFOM серед студентів 4 курсу медичних університетів

Комментировать

Нажмите для комментария