Новини

МОЗ: люди помирають з причини низької кваліфікації медичного персоналу

МОЗ: люди помирають з причини низької кваліфікації медичного персоналу

В МОЗ задаються питанням – чи досить висока кваліфікація в українських лікарів, якщо показники смертності в Україні вищі, ніж у сусідів, а кількість лікарів при цьому більша.

Україна не поступається більш заможним країнам, наприклад, таким як Польща та Франція, за кількістю лікарів на 100 тис. населення, а за кількістю лікарняних ліжок навіть значно їх перевищує (див. Таблицю 1).

Таблиця 1.

Порівняння показників систем охорони здоров’я (на 2014 рік)

Ризик смерті від неінфекційних хвороб (30-70 років) Кількість лікарів на 100 тис. населення11 Кількість смертей при пологах (на 100 тис. населення) Присутність кваліфікованого медичного персоналу при пологах, % Кількість ліжок на 100 000 населення Україна 28% 315 23 99 784 Польща 20% 231 3 100 663 Німеччина 12% 411 7 98 823 Франція 11% 323 8 97 641 Сполучені Штати Америки 14% — 28 99 —- Як демонструє Таблиця 1, показовим є співвідношення кількості смертей при пологах, що відбуваються за участю кваліфікованого персоналу (23 смерті з 99-відсотковою присутністю кваліфікованого персоналу під час пологів в Україні проти 8 смертей з 97- відсотковою присутністю у Франції).

Подібна статистика закономірно ставить питання щодо кваліфікації відповідного персоналу.

Показовим є той факт, що в Україні ризик смерті для вікової групи 30-70 років від одного з чотирьох неінфекційних захворювань (рак, серцево-судинні захворювання (які є основною причиною смерті), діабет або хронічні респіраторні захворювання) 11 Дані з WHO Regional Office for Europe (розділ Data & Statistics в профайлі відповідної країни) та Panamerican Health Organisation. 7 становить 28%12, в той час як у Польщі13 цей показник становить 20%, в Сполучених Штатах Америки – 14%14, в Німеччині – 12 %15, у Франції – всього лише 11%16 . Також, хвороби системи кровообігу (з 583631 усіх випадків на цю причину смерті припадає 392298)17 є однією з основних причин лікарняної летальності (на рівні з онкологічними захворюваннями та деякими інфекційними та паразитарними захворюваннями). При цьому, в Україні кількість кардіологів не поступається показниками Нідерландів та Польщі (55,5 лікарів на 1 млн населення станом на 2011 рік)18, проте, згідно з проведеними дослідженнями19 в Україні не діагностується третина випадків гострого інфаркту міокарда (в середньому 1716 в Європі та лише 1136 в Україні), який при вчасному правильному діагностуванні значно підвищує шанси пацієнта на одужання.

Яка кількість з цих летальних випадків в Україні настала у зв’язку з недостатньою кваліфікацією лікаря – невідомо.

 

6 комментариев

Нажмите для комментария

  • Ідіотизм. Це вже якась інтелектуальна мастурбація. Самі задали собі питання, самі призначили себе експертами, самі знайшли підходящу відповідь, самі хочуть отримати задоволення від її втілення. Огидно. «Винні лікарі» масово тікають від цієї дійсності і нормально влаштовуються. Що й треба, бо чим далі на захід тим лікарі потрібніші.

  • Глубоко ошибочный вывод. Не могут люди из-за системы здравоохранения, от которой зависит 10% здоровья населения, умирать больше, чем в высокоразвитых странах, только по вине медицинских работников. Да, организация системы нуждается в результативном реформировании. А прикрывать собственное бессилие в этом плане обвинениями в низкой квалификации врачей-это уже явно расписываться в этом самом бессилии.

  • А уровень зарплаты врача в США И УКРАИНЕ не приходит в голову сравнить 10 000$ против 100$ в месяц? У вас врачи-рабы в Украине,волонтеры,работающие за копейки на питание . Позор!

  • Керівництву нашого міністерства повинно бути відомо очевидні речі.Стан здоровя населення на 90% залежить від соціальних факторів, а лише на10% від медицини. Приклад.Кінець 80років. Тривалість життя населення України (тодішньої Української РСР)було лише на 3 роки менше, ніж в багатьох країнах Західної Європи. А рівень медицини і кваліфікація лікарів ще значно нижча, ніж тепер.

  • Экология и социальный фактор влияют на продолжительность жизни , — на 90%!!! Квалификация мед персонала сегодня держится на человечности и здоровье персонала! Вдыхаем грязный воздух ежесекундно — хронические заболевания верхн.дых. путей — кардит — сердечная недостаточность — операция или смерть ( если нет денег на операцию)….Эту цепочку не хотят ВИДЕТЬ никто!!! А медики — крайние!

  • Вони там ідіоти чи лише робляться вигляд? Проблема перша, нашому народу є за ша лікуватися чи провести нормальну діагностику?УЗД,доплер,НСГ там різну,згідно міжнародних протоколів, У нас проблема аналіз крові з формулою зробити безкоштовно,У нас на дитячий паналтл у батьків грошей нема, тому і колимо заборонений у всьому світі анальгін. Далі,який у нас відсоток в аптеках сфальсифікованих медикаментів. Цим має займатися МОЗ чи безпосередньо лікар?Наступне,зарплата у нас яка? Якщо людина на таку зарплату працює, абож у неї чи нього немає іншого варіанту, мотивація ніяка, абож людина працює за гроші, які їй платять платіжоспроможні пацієнти, або ж реально живе за інші кошти, а робота у нього хобі чи щось типу того.