Новини

МОЗ: Лікарям первинки заборонено відмовлятись в прийнятті декларації про вибір лікаря

Красивая девушка, которой плохо, сидит напротив врача, записывающего на бумаге_медпросвіта

Хронічні захворювання, вік, стать, матеріальне положення та навіть реєстрація місця проживання не можуть бути причиною відмови.

Навіть, якщо пацієнт проживає за десяток кілометрів від лікаря, той має заключити та підписати з ним декларацію. Такий пацієнт буде закріплений за цим лікарем, він буде отримувати за нього фінансування з державного бюджету, та має надавати йому медичні послуги, поки той сам  не відмовиться від послуг цього лікаря.

Залишається лише одна умова, коли лікар може відмовитись вести пацієнта – невиконання припису лікаря.

Розуміючи, в яких умовах може працювати лікар, єдине що дозволило МОЗ – це самостійне рішення лікаря надавати медичні послуги на дому у пацієнта чи ні. У випадку, якщо пацієнт, наприклад, проживає в іншому районі міста, він може надавати консультацію за телефоном.

З яких джерел дозволено брати міжнародні протоколи на рівні уніфікованих в Україні? Перелік

Втім, експерти вважають, що серед населення за реформою необхідно проводити більше роз’яснювальних робіт. Лікарі мають робочий день і вони не можуть нести відповідальність 24 години на добу за кожного пацієнта. Як будуть захищені лікарі за реформою поки не зрозуміло.

Згідно даним Укрстата, середній розмір зарплат медиків майже найнижчий в Україні

Також треба розуміти, що в таких умовах сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам працювати буде складно. Далеко не всі пацієнти розуміють, що лікар не може проїхати десятки кілометрів раді однієї людини, маючи договори з двома тисячами пацієнтами. Саме тому, в МОЗ сподіваються, що пацієнти будуть робити свій вибір усвідомлюючи, які умови вони створюють для себе та для свого медичного спеціаліста.

Комментировать

Нажмите для комментария