Новини

МОЗ: Лікар не буде зобов’язаний надавати послуги пацієнту без підписаної декларації

Запуск системи «Гроші йдуть за пацієнтом» передбачає, що з 2020 року безкоштовна медична допомога надаватиметься тільки за наявністю офіційної декларації з лікарем.

«З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не буде зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію, оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації», — повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я.

Система фінансування галузі буде налагоджена таким чином, що отримати медичну допомогу без повного пакету документів та офіційного запису на прийом до лікаря в електронній системі охорони здоров’я eHealth буде просто неможливо.

Скільки повинні працювати медичні працівники?

Це необхідно для того, щоб зробити повністю прозорим так зване державне медичне страхування та унеможливити нецільове використання коштів з державного бюджету, окрім тих випадків, коли фінансування необхідне для надання медичної допомоги.

Окремо треба зазначити, що Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України більше не займатимуться фінансуванням самих установ. Утримання медичних закладів повністю перекладуть на місцеву владу в регіонах. Протягом наступних декількох років фінансування бюджетів громад поступово збільшуватиметься, щоб вони змогли залишити собі медичні установи.

МОЗ: Керівництво медичних установ вирішить, які спеціалісти залишаться у них працювати

Нагадаємо, якщо коштів все одно не вистачатиме, МОЗ рекомендує перепрофілювати велику лікарню, наприклад, у хоспіс. Пацієнтів, у свою чергу, перенаправлятимуть в інші лікарні.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • «лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію.»Що робити, коли всі наявні лікарі вже набрали свою норму? Хто може примусити працювати лікаря понаднормово?