Новини

МОЗ: Кожний медзаклад первинної ланки повинен обрати медичну інформаційну систему

eHealth_Медпросвіта

Згідно офіційному повідомленню Міністерства, в найкоротший термін всі медичні заклади повинні обрати для себе МІС для подальшого старту медреформи

Станом на 23 січня 2018 року в електронній системі охорони здоров’я eHealth зареєструвалися 702 заклади. Кожен з них вже під’єднався до певної медичної інформаційної системи та вже може офіційно реєструвати перші декларації з пацієнтами, та очікувати нову систему фінансування. Наразі заплановано, що лікарі первинної ланки отримуватимуть в середньому 370 гривень на рік за одного пацієнта.

«У майбутньому електронна система дасть можливість пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити», — повідомляють в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, що звітність в медичних установах переходить до електронного вигляду і буде передаватись напряму Національній службі здоров’я України, яку мають створити протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Після надання звіту НСЗУ вираховує кількість коштів затрачених медичним закладом та передає йому фінансування.

Наполнить eHealth коррупционными схемами или создать самую конкурентную среду в Украине?

«В Україні система складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС). Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи», — повідомляють у МОЗ.

Ковтонюк: Без електронного реєстру пацієнтів реформи не розпочнуть

Комментировать

Нажмите для комментария