Новини

МОЗ: кількість захворювань на рік та потреби в фінансуванні лікарень визначать на прикладі 1 області

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Вже в 2019 році планується почати перехід на нову модель фінансування ( гроші за піцієнтом) вторинної ланки. Але поки що гроші за новою системою отримають лише лікарні Полтавьскої області. І то не всі.

Докладніше про це йдеться в Проекті Постанови Кабінету Міністрів — «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області». Передбачається, що у 2019 році Національна служба здоров’я України спільно з Полтавською областю буде відпрацьовувати механізм оплати послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» у медичних закладах області.

Планується, що 56 лікарень Полтавської області перейдуть на оплати за договорами Національної служби здоров’я з 1 квітня 2019 року.  До цього часу визначені 56 медичних закладів Полтавської області підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Для того, щоб перехід відбувався поступово: 60% коштів на стаціонарну допомогу заклади отримують фіксованою сумою щомісячно на основі даних за попередні періоди, 40% коштів буде виплачено за іншим принципом – за проліковані клінічні випадки. Заклади будуть звітувати в Національну службу здоров’я про кількість та структуру випадків госпіталізації. НСЗУ збиратиме та оброблятиме ці дані і на підставі звітів оплачувати кошти за конкретні надані медичні послуги.

Проект триватиме до кінця 2019 року. Національна служба здоров’я відпрацює нову модель фінансування, а також отримає достовірну інформацію про те, скільки випадків госпіталізації у лікарнях і амбулаторних послуг у поліклініках конкретної області. На основі цих даних НСЗУ зможе ефективно прогнозувати потребу медичних послугах в Україні у майбутньому.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook