Новини

МОЗ: Керівництво медичних установ вирішить, які спеціалісти залишаться у них працювати

Врач_Медпросвіта

У МОЗ впевнені, що протягом найближчих декількох років спостерігатиметься зменшення запитів до вузьких спеціалістів та зростання кваліфікації сімейників.

Ці зміни обумовлені тим, що більшість медичних послуг надаватиметься виключно на первинному рівні, без залучення спеціалістів. Отже функціонал сімейного лікаря поступово збільшуватиметься, вони отримуватимуть нове обладнання та обслуговуватимуть все більше пацієнтів.

При цьому сімейні лікарі матимуть найбільшу зарплатню в медичній галузі. Якщо у 2018 році в середньому за пацієнта на рік лікар отримуватиме 370 гривень, то вже в 2019 році ця цифра зросте до 450 гривень. Збільшення заробітку має стати потужним стимулом для подальшої перекваліфікації вузьких спеціалістів до лікарів загальної практики.

Богомолець: Лікар, дивлячись на пацієнта, міркуватиме, скільки і де він зможе заробити

У МОЗ зазначають, що такі сімейні лікарі-спеціалісти є більш привабливими для населення через більший досвід, додаткову спеціалізацію та інше. Таким чином, наприклад, хірург, який стане сімейним лікарем, зможе набагато швидше набрати максимальну кількість пацієнтів та мати вже після 2020 року понад 1 000 долларів зарплатні.

Наразі в Міністерстві повідомляють, що кардіологи, пульмонологи та гастроентерологи стануть надзвичайно цікавим варіантом в якості сімейного лікаря для пацієнтів з відповідними хронічними захворюваннями.

Якщо пацієнт відмовляється підписувати декларацію з лікарем, він самостійно оплачуватиме консультацію, аналізи та лікування

Відзначимо, що експерти прогнозують значне скорочення кількості вузьких спеціалістів по всій Україні. Це передбачено оптимізацією, яку мають провести Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України протягом наступних декількох років одночасно з повним запуском госпітальних округів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook