Новини

МОЗ: Кампанія з вибору лікаря первинної допомоги почнеться з квітня

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Офіційний запуск вибору лікарів МОЗ планує розпочати до середини весни. До цього часу має бути створена Нацслужба здоров’я.

При цьому, всі договори, які будуть укладатись до офіційного запуску кампанії, проходитимуть у пілотному режимі. В більшості випадків можливість укласти офіційну декларацію між лікарем та пацієнтом надає функціонал деяких медичних інформаційних системи, які потім передаватимуть дані в електрону систему охорони здоров’я eHealth.

Таким чином, ще до запуску Національної служби МОЗ може створити великий реєстр пацієнтів, який потім доповниться залишком декларацій з населенням. Нагадаємо, що створення реєстру пацієнтів є основним етапом для розрахунку вартості медичних послуг, як для гарантованого так і для платного пакету, які будуть затверджені приблизно в 2019 році.

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що лікарі первинної ланки вже цього року перейдуть на нову систему фінансування, яка передбачає фіксований дохід за надані послуги певній кількості пацієнтів, без надання ставки. На 2018 році за кожного пацієнта лікарю на медичну практику передбачено 370 гривень на рік. Максимальна кількість пацієнтів може становити 2000 осіб.

Відповідні зміни в роботі галузі передбачені законопроектом №6327, який був прийнятий Верховною Радою 19 жовтня 2017 року. В кінці минулого року президент Петро Порошенко офіційно погодив зміни в системі фінансування охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook