Новини

МОЗ ініціював зустріч з представниками громадськості за участі ВООЗ та ЮНІСЕФ для обговорення питань, пов`язаних зі спалахом поліомієліту в Україні

18 вересня у Міністерстві охорони здоров`я відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров`я Ігоря Перегінця з представниками громадських організацій, які опікуються питаннями вакцинації та боротьби з інфекційними захворюваннями, за участі ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Учасники зустрічі обговорили необхідність проведення термінової вакцинації в Україні та проблемні комунікаційні моменти в питанні подолання спалаху поліомієліту в Україні.

Заступник Міністра вкотре наголосив, що спалах поліомієліту в Україні підтверджений лабораторним аналізом вірусу: «За оновленим визначенням ВООЗ, спалахом називається реєстрація випадку, спричиненого диким вірусом, або двох випадків циркулюючого вакциноспорідненого вірусу, що і трапилося в Україні. Некоректність визначень на обласному рівні виникла через застарілість нормативних актів, якими користуються лікарі. Документи не були приведені у відповідність до новітніх рекомендацій ВООЗ для країн щодо визначення спалаху поліомієліту і діагностики, які були затверджені у лютому цього року». Зазначимо, що 15 вересня на засіданні Оперативного штабу, який створений для реагування на спалах поліомієліту, було ухвалено рішення про те, щоб Сертифікаційний комітет вніс відповідні зміни у нормативні акти МОЗ.

Представники ВООЗ та ЮНІСЕФ відзначили необхідність проведення турової вакцинації та застосування живої вакцини ОПВ для зупинення циркуляції поліовірусу в країні. Адже ризик виникнення вакциноасоційованого паралічу внаслідок таких дій , на чому акцентують увагу деякі фахівці, неспівмірно менший, аніж ризик розповсюдження вірусу поліомієліту в Україні.

Громадськість, ВООЗ, ЮНІСЕФ та МОЗ домовилися про роботу над єдиною комунікаційною стратегією у питанні подолання поліомієліту в Україні.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook