Новини

МОЗ ініціює запровадження в Україні нової лікарської спеціальності з реабілітаці

ї На початку вересня українські фахівці взяли участь у засіданні Генеральної Асамблеї Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини Європейського Союзу Медичних Спеціалістів.

За підсумком триденної зустрічі з європейськими спеціалістами, які займаються уніфікацією системи освіти лікарів з реабілітації в Євросоюзі, а також організацією та контролем за функціонуванням сучасної системи надання реабілітаційної допомоги, Україна, в особі ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини» за сприяння Міністерства охорони здоров`я увійшла до складу Європейських Секції та Ради Фізичної та Реабілітаційної Медицини (ФРМ). Секція та Рада сприятимуть розвитку медичних лікарських реабілітаційних спеціальностей в Україні у відповідності до вимог ЄС. Цю подію можна вважати першим стратегічним успіхом української реабілітації.

З огляду на воєнні виклики, які постали перед Україною, враховуючи ситуацію, коли тисячі поранених бійців потребують тривалої фахової допомоги для повноцінного повернення в соціум, в Україні постала нагальна потреба реформування системи реабілітації. Тому Міністерство охорони здоров`я у співпраці із Міністерством освіти та науки виступило з ініціативою запровадження у вищих навчальних медичних закладах реабілітаційних спеціальностей, що на сьогодні дасть змогу використати найсучасніші освітні та організаційні технології реабілітації, які застосовуються у світі. Йдеться про створення трьох спеціальностей: «лікар фізичної та реабілітаційної медицини», «фізичний терапевт» та «ерготерапевт». Останні дві спеціальності також є медичними, але не лікарськими.

Цієї осені українські фахівці візьмуть участь у міжнародних освітніх форумах з фізичної та реабілітаційної медицини, а європейські навчальні програми розпочнуть процес імплементації в Україні.

Слід також зазначити, що у липні 2015 громадські організації Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини, Всеукраїнське товариство нейрореабілітації та Українська асоціація фізичної терапії, які беруть активну участь у методологічній підтримці та розбудові системи реабілітації в Україні, та представляють країну у професійних реабілітаційних об’єднаннях у світі та Європі, підписали Меморандум про співпрацю. Це дало потужний поштовх у формуванні командного підходу, який є основою у світовій системі реабілітації, та системного залучення міжнародних освітніх ресурсів для створення системи реабілітації.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook