Новини

МОЗ хоче заборонити російські ліки в Україні

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про наступні плани МОЗ, а саме акцентувала свою увагу на санкціях щодо ліків з Росії.

«Зараз ми подаємо зміни в указ президента, щоб ліки та медичні вироби, вироблені в Росії, потрапили під санкції. Щоб ті ліки, які ще можна закуповувати, — заборонити. Це політичне рішення міністерства. Чекаємо рішення від президента і уряду», — сказала Уляна Супрун.

До того ж Супрун розповіла, що переважна більшість медичних препаратів в Росії не кваліфіковані. МОЗ проводить закупки через міжнародні організації, а переважна частина російських медичних препаратів не виходять на відкриті тендери.

«Державних закупівель — 0%. Всі наші держзакупівлі проходять через міжнародні організації. По-перше, вони вимагають відповідності кваліфікації ВОЗ, а більшість російських ліків не кваліфіковані. По-друге, російські виробники самі не виходять на відкриті тендери. Скільки їхніх ліків все ще зареєстровано в Україні? Багато. Але я не дозволяю перереєстрацію або нової реєстрації ліків, вироблених або навіть запакованих і перевезених з Росії», — додала Супрун

Комментировать

Нажмите для комментария