Новини

МОЗ хоче обмежити функції Держлікслужби, залишивши лише функції інспекції

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що Держлікслужба із лікарських засобів і контролю за наркотиками має дуже широкі повноваження.

«Держлікслужба зараз дуже неефективно працює. Ми переформатуємо її функції, щоб це були вужчі функції, щоб це були інспектори, щоб вони були тими, хто йде в аптеки, йде на виробництво, і робили інспекції», — заявила очільниця МОЗ в ефірі «5-го каналу».

Необхідно зазначити, що суперечки між керівництвом МОЗ та керівництвом Держлікслужби тривають з 2017 року. Час від часу Держлікслужба виписує заборони на використання вакцин, які МОЗ закуповує через міжнародні закупівельні організації. У МОЗ ці заборони вважають незаконними, посилаються на експертні висновки і Держлікслужба знімає свою заборону.

Реформа екстреної медичної допомоги 2019: План реформи, бюджет та обрані пілотні регіони

Такі відносини тривали понад рік, поки наприкінці листопада Кабмін не прийняв рішення про звільнення голови Держлікслужби Наталію Гудзь, за звинуваченням МОЗ у необґрунтованій забороні обігу низки закуплених міжнародними організаціями вакцин.

Цікаво, що Супрун не повідомила, хто тоді візьме на себе функцію контролю за обігом лікарських засобів та наркотичними речовинами, адже право на заборону обігу лікарських засобів може мати корупційну складову. Також необхідно додати, що керівництво МОЗ та персонально Уляну Супрун неодноразово звинувачували в лобіюванні інтересів іноземних фармацевтичних компаній.

ЦГЗ МОЗ України отримав статус Національного центру грипу за рішенням ВООЗ

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook