Вибір редакції Новини

МОЗ хоче інтегрувати телемедицину в усі види меддопомоги

МОЗ хоче інтегрувати телемедицину в усі види меддопомоги
Міністерство охорони здоровʼя ініціює законодавчі зміни, спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види медичної допомоги.

Про це повідомляє МОЗ.

«Чинне законодавство, яке регулює сферу надання телемедичних послуг, є застарілим, а в якихось аспектах навіть відстає та не відповідає запитам сьогодення. Ми прагнемо, щоби завдяки впровадженню телемедицини медична допомога стала більш ефективною та доступною кожному українцю. Зокрема, пацієнти могли здійснювати діагностику, консультування, реабілітацію навіть поза межами закладу охорони здоров’я. Для цього важливо почати змінювати підходи в регулюванні» — сказала заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрового розвитк Марія Карчевич.

Як зазначається, ініційовані зміни спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види меддопомоги – екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості.

У МОЗ нагадали, що торік у липні Кабінет міністрів схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні. Відповідно до неї МОЗ спільно з проєктом USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) провели аналіз нормативно-правової бази, яка регламентує застосування телемедицини в Україні.

Аналіз охопив, зокрема, термінологію телемедицини, її роль та застосування у різних видах медичної допомоги, права та обов’язки пацієнтів і медичних працівників, фінансування, технічне забезпечення, облік, організацію надання телемедичних послуг, різні аспекти обробки даних, а також особливості застосування телемедицини в віддаленій місцевості, в умовах епідемій та у воєнний час.

Результати аналізу були використані для підготовки змін до нормативно-правових актів, які сприятимуть розвитку телемедицини в Україні та адаптують її до сучасних умов і викликів.

Міністерство охорони здоровʼя України та проєкт з надання телемедичних послуг Brainscan (Польща) співпрацюватимуть у забезпеченні медзакладів України доступом до спеціалізованого програмного забезпечення та мобільних застосунків, які дозволяють користуватися телемедичним сервісом Brainscan.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook