Зміна системи фінансування галузі охорони здоров’я за законопроектом №6327 — лише початок реформи. МОЗ готує детальний план на декілька років.
В міністерстві переконані, що якість медичних послуг напряму пов’язана з рівнем освіти та кваліфікацією медичних кадрів. Першим кроком в реалізації реформи в цьому напрямку стало підвищення вимог на вступ в медичні університети. Тепер абітурієнти повинні набрати не менше 150 балів ЗНО з кожного предмету.
В той же час в МОЗ не забувають і про робочі кадри, яким, на думку керівництва, також треба попрацювати над підвищенням кваліфікації та впровадженням в роботу сучасних методик і протоколів, заснованих на принципах доказової медицині.
«Окрім фінансової складової, якість медичних послуг покращуватиметься також за рахунок підвищення рівня медичної освіти, післядипломної освіти (закон про ліцензування лікарів, виїзд лікарів за кордон на навчання), збільшення зарплат медичним працівникам і повернення поваги до професії лікаря, медсестри», — заявляє Уляна Супрун.
Нагадаємо, що індивідуальні ліцензії для лікарів являтимуть собою інструмент для швидкого реагування на помилки лікаря та регулювання його роботи. Без такої ліцензії лікар не зможе вести медичну практику в Україні. В МОЗ переконують, що це призведе до підвищення якісті надання медичних послуг.
«25 років незалежності та 70 років перед тим існувала інша система, в центрі уваги якої не був пацієнт. Зокрема, протягом останніх десяти років пацієнти самотужки оплачували медичні послуги, і це свідчить про те, що в Україні немає безкоштовної медицини», — вважає в.о. міністра.
Комментировать