Новини

МОЗ готує рекомендації щодо проведення ІІ раунду додаткової вакцинації проти поліомієліту

У Міністерстві охорони здоров’я 19.11.2015 відбулася селекторна нарада зі структурними підрозділами охорони здоров’я обласних та міської державних адміністрацій щодо результатів проведення першого раунду додаткової імунізації проти поліомієліту.

У селекторній нараді взяли участь представники Департаменту громадського здоров’я, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), ДЗ «Український центр контролю та моніторингу за захворюваннями МОЗ України» та ДП «Укрвакцина» МОЗ України.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець під час виступу нагадав, що у відповідь на спалах поліомієліту в Українї було затверджено план проведення трьох раундів додаткової вакцинації, згідно з рекомендаціями ВООЗ. «Протягом трьох тижнів першого раунду проведено значний обсяг роботи на всіх рівнях. У першому раунді щепленню підлягали 2,2 млн дітей. Всього було охоплено вакцинацією майже 1,5 млн дітей (1 462 122 дитини) віком від 2 місяців до 6 років, що склало 64,4% від усієї кількості. Було використано 1 537 000 доз ОПВ», — повідомив І. Перегінець.

Заступник Міністра подякував структурним підрозділам з питань охорони здоров’я за проведену роботу і звернув увагу на те, що для забезпечення проведення другого раунду Міністр охорони здоров’я підписав наказ про розподіл 4,4 млн доз ОПВ, які були надані Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ у якості гуманітарної допомоги. Найближчим часом вакцину розвезуть по регіонах.

З метою покращення роботи на ІІ та ІІІ раундах додаткової імунізації Ігор Перегінець звернувся до колег з проханням посилити роботу з батьками на первинній ланці, а представники ВООЗ та ЮНІСЕФ, у свою чергу, дали практичні поради щодо постійної комунікації зі ЗМІ. Також було акцентовано увагу на необхідності співпраці з Міністерством освіти і науки та управліннями освіти на місцях, аби в навчальних закладах поширювалася правдива інформація про необхідність вакцинації проти поліомієліту.

Найближчим часом за результатами опрацювання пропозицій від регіонів будуть підготовлені детальні рекомендації для проведення ІІ раунду імунізації.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook