Новини

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

доступні ліки, медпросвіта

Згідно рішенню Міністерства за рекомендаціями національних та міжнародних експертів планують додати по три нових нозології 9 МНН.

Мова йде про лікування виразки та хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів і анемії вагітних в першому триместрі. При цьому, до фінансування програми доведеться додати ще 30 мільйонів гривень з державного бюджету. Це вже офіційно повідомила прес-служба відомства.

Реформа на первинній ланці запуститься з липня 2018 року

Втім, чи станеться все це – ще вирішується. На цей час проект постанови оприлюднений для громадських слухань. Зміни в програму «Доступні ліки» вноситимуться вже після обговорення. Тоді ж і буде опубліковано новий перелік лікарських засобів за програмою.

Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я

Проект постанови передбачає включення в список препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню, МНН по хронічних захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, депресії і депресивного синдрому, а також препарати для профілактики лікування анемії в першому триместрі вагітності. Крім того, в програму пропонується включити ще два МНН по серцево-судинним захворюванням — лозартан, глібенкламід.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook