Новини

МОЗ додасть ще декілька вакцин до національного календаря щеплень

иголка шприца_шприц_медпросвіта

В планах Міністерство включити специфічну вакцину від менінгіту, а також від ротовірусної папиломовірусної та пневмакокової інфекції.

«Питання включення специфічної вакцини від менінгіту та інших вакцин в національний календар щеплень вивчається і повинно бути розглянуто окремо з урахування багатьох факторів», — йдеться в офіціальному повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Таке рішення мотивовано тим, що на цей час всі ці вакцини неможливо закуповувати за кошти державного бюджета, через те що специфічна вакцина для профілактики менінгіт та інших інфекцій не включені в національний календар на сьогоднішній день.

Супрун повідомила, що українські медики лікують гепатит по застарілим протоколам

Окремо МОЗ повідомляє, що вже зараз за кошти держбюджету закуповують hib-вакцина від гемофільної інфекції – вакцина від захворювань (влючаючи менінгіт», збудником яких є Haemophilus influenzae (гемофільна палочка) типу b.

Нагадаємо, що до 2020 року в Міністерстві також планують внести суттєві зміни в Національному переліку лікарських засобів. За попередніми рішеннями, з коштів державного бюджету закуповуватимуть лише ті ліки, які є в сучасних протоколах лікування. Втім, які саме протоколи на сьогоднішній день вважаються сучасними, а які застарілими – не пояснили.

Комментировать

Нажмите для комментария