Новини

МОЗ: До підписання декларацій з пацієнтом готові понад 18 000 лікарів

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

У МОЗ заявляють, що вже підписано 1 191 313 декларацій між лікарями та пацієнтами. Лідирують у кампанії Київ та Харківська область.

Загальна кількість підписаних декларацій у столиці сягнула 157 тисяч. Друге місце посідає Харківська область з 135 тисячами декларацій. У Вінницькій області підписано майже 117 тисяч декларацій, у Донецькій — понад 116 тисяч, у Дніпропетровській — 98 тисяч.

Наразі в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 11 822 сімейних лікарів. Загальна кількість спеціалістів, з якими можна укласти декларацію, перевищила 18 000 педіатрів та терапевтів.

Варто додати, що наразі ще не всі медичні заклади доступні для підписання декларації між пацієнтом та лікарем у рамках програми «Лікар для кожної родини». У регіонах триває підключення установ. Одна з головних проблем – це оснащення закладів необхідним обладнанням та встановлення в них однієї з медичних інформаційних систем, через які проводиться реєстрація декларацій.

Лінчевський: МОЗ відсікатиме людей із хибною мотивацією

У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що кількість підписаних декларацій також залежить від чисельності населення й кількості установ, які вже підключені до електронної системи охорони здоров’я eHealth.

Нагадуємо, що підписна кампанія офіційно стартувала в Україні 2 квітня 2018 року. З 1 липня 2018 року має запрацювати новий принцип фінансування на первинній ланці медицини – «Гроші йдуть за пацієнтом».

Конституційний Суд відкрив провадження щодо відповідності медреформи Конституції

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook