Новини

МОЗ: До 2020 року всі отримуватимуть кошти від Нацслужби здоров’я, а обладнання та ремонт за кошти місцевих бюджетів

Минздрав_Медпросвита

Прес-служба МОЗу розповіла, в які терміни буде проводитись реформа. Так, вже зараз її старт перенесено на 1 січня 2018 року, у випадку якщо нардепи приймуть законопроекти № 6327, 6604.

Розпочнеться реформа системи охорони здоров’я в Україні саме з первинної ланки. Заплановано, що з 1 січня пацієнти будуть заключати договори з лікарями, а ті вже по новій системі отримають гроші на медичну практику та заробітну плату від Національної служби здоров’я.

Третинній та вторинним ланкам доведеться чекати на зміни до 2019 року. Саме тоді їх також будуть переводити на оплату за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом. Самі тарифи, як повідомляли раніше у МОЗ, майже розроблені, та чекають затвердження на рівні Уряду та парламенту.

Загалом же медична система повністю закінчить основні зміни у 2020 року, коли всі прямі оплати надходитимуть від Нацслужби лікарям та медичним закладам.

Окремо треба підкреслити, що від центрального органу у медицині не надходитимуть кошти на оновлення матеріально-технічної бази, капітальний ремонт, реконструкції, підвищення оплати праці медичних працівників (програми «місцевих стимулів»), а також на місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я. Всі кошти будуть йти лише за ініціативою місцевої влади.

Комментировать

Нажмите для комментария