Новини

МОЗ: Для вступу до ВНЗ на медичну спеціальність абітурієнти мають скласти ЗНО на 150 балів і вище

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Після офіційного запуску реєстрації на пробне ЗНО, Міністерство охорони здоров’я нагадало про зміну правил вступу на медичні спеціальності.

Незалежно від форми навчання, за контрактом, або за кошти державного бюджету, абітурієнти для вступу на такі спеціальності, як «Охорона здоров’я», «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» мають мати за результатами тестування не нижче 150 балів із 200 можливих. У випадку, в противному випадку, вони не матимуть можливості подати документи на вступ.

Такі обмеження Міністерство пояснює тим, що наразі випускники не мають необхідних знань та не можуть в майбутньому надавати якісну медичну допомогу. Лікарями мають ставати «лише цілеспрямовані, розумні та мотивовані люди, які зможуть опанувати медичну професію на необхідному рівні».

Відзначимо, що ряд Європейських країн та США також створили прохідний бар’єр для абітурієнтів на вступ у медичні ВНЗ.

Офіційно: Мінімальний бал для вступу до Вищих медичних закладів встановлено на рівні 150 балів

«У США тільки близько 15% абітурієнтів мають шанс подолати прохідний поріг на медичні спеціальності, у Великій Британії даний показник є ще нижчим – усього 10%», — повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я.

Нові, жорсткі критерії на вступ та випуск у медичних ВУЗах

Нагадаємо, що відповідний наказ МОЗ та МОН України було затверджено ще весною 2017 року. Але через запити ряду народних депутатів ВРУ, та початок вступної кампанії 2017 року, Прем’єр Володимир Гройсман відклав це рішення до 1 січня 2018 року.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook