Новости

МОЗ: Чи можна відмовити пацієнту у підписанні декларації?

Врач_медпросвіта

Нагадуємо, що відповідно змінам у системі надання первинної допомоги, пацієнт теперь може самостійно обирати собі сімейного лікаря ( терапевта, педіатра).

Але, як ми вже писали, є випадки, коли лікарі з тої чи іншої причини мають бажання відмовитись від пацієта ( таке буває і причини інколи досить зрозумілі).

Так в якому випадку лікар може відмовити пацієнту?

На це питання відповли в МОЗ.

У статті 9 законопроекту №6327 чітко передбачено, що пацієнт реалізує своє право на вибір лікаря шляхом подання надавачу медичних послуг декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

Лікарю, який надає первинні медичні послуги, забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством.

Випадки, передбачені законом, описані в Основах законодавства у статті 34, де зазначається, що лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку медзакладу, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров’ю населення.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

    Мы на Facebook