Новини

МОЗ буде закуповувати вакцини з 25-відсотковим буферним запасом

МОЗ_Медпросвіта

Нова методика розрахунку потреби в препаратах для імунопрофілактики враховує 25-відсотковий запас. Це рішення затверджено Кабінетом Міністрів.

Методику розрахунку створюватимуть за допомогою пропозицій та рекомендацій ВООЗ та Дитячого фонду ООН  «ЮНІСЕФ». В Міністерстві здоров’я України запевняють, що аналогічні методи використовуються європейськими країнами та допомагають запобігати поширенню захворювань в епідемічні сезони та після них.

«Нова методика розрахунку передбачає створення 25-відсоткового буферного запасу вакцин. Резервні об’єми зможуть забезпечити безперебійний процес імунізації населення, що вкрай важливо. Особливо зараз, коли бачимо зростання довіри батьків до вакцин, рівня імунізації населення», — цитує прес-служба відомства в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

В Міністерстві відзначають, що сімейні лікарі також допомагатимуть підвищити рівень вакцинації серед населення. Зацікавленність лікарів в новій системі фінансування змушуватиме їх частіше контактувати з пацієнтами, займатись профілактикою та слідкувати за плановою вакцинацією серед пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я розпочало закупівлі за бюджетні кошти на 2018 рік

Відзначимо, що закон про міжнародні закупівлі ліків для України втратить чинність вже у березні 2019 року. Після цього МОЗ не зможе передавати кошти на рахунки міжнародних організацій для закупівлі ліків. Всі державні гроші будуть використовуватись в Україні, а закупівля буде прямою — наприклад, через систему ProZorro.

В МОЗ збираються запровадити закупівлі ліків через міжнародні організації на 3 роки вперед

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook