Новини

МОЗ більше не приховує, що частина лікарів залишиться без роботи

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

У новому випуску руйнування міфів щодо реформи на офіційному сайті Міністерства чітко прописано, що лікарі без пацієнтів будуть без роботи, але прикрашають це конкуренцією.

Дійсно, згідно поясненням МОЗ в законопроекті 6327 не йде мова про закриття лікувальних закладів чи скорочення медичного персоналу. Реформа МОЗ передбачає природнє скорочення лікарів, а медичні заклади просто перепрофілюють у випадку, якщо завантаження буде надто низькою.

«Найкращі лікарні будуть додатково технічно та кадрово підсилені, щоб кожен, хто до них звертається, мав можливість отримати якісну медичну допомогу. Без роботи можуть залишитись лише ті, до кого не захочуть йти люди. Хороший лікар завжди матиме потік пацієнтів і достойні гроші за свою роботу! Реформа сприятиме тому, що лікарі конкуруватимуть за пацієнта», — пишуть на офіційному сайті МОЗ.

Богомолець: За реформою двох із трьох лікарів доведеться скоротити

Згідно офіційній інформації ВООЗ, кількість лікарів в Україні на 10 000 чоловік населення складає 31. Це середня для Європи кількість. Якщо ж наприклад взяти Францію чи Німеччину, то там кількість становить 37 та 35 лікарів на 10 000 відповідно. В західній Європі у Бельгії 42 лікарі, в Греції 54 і тільки в Польщі 20. Всі дані взяти за 2015 рік, а за останні два роки по заявам голови профільного Комітету ВРУ Ольги Богомолець тільки з Києва виїхало 4 500 лікарів.

На слайді видно, що кількість лікарів в Україні середня для Європи

Також на дефіцит лікарів вказує величезна кількість відкритих вакансій майже по всім регіонам України.

До якої є кількості «природний відбір» за планами реформи медицини Уляни Супрун скоротиться кількість лікарів підрахувати важко. Втім, експерти вказують, якщо бюджет на охорону здоров’я залишиться без змін, а в.о. міністра Уляна Супрун заявляє що коштів достатньо, то для забезпечення лікарів первинки зарплатами від 18 до 30 тис. грн. доведеться звільнити третину.

Богомолец: Врачи уезжают в Беларусь, Литву, Польшу и Румынию. Целыми коллективами

Окремо треба підкреслити, що згідно офіційним заявам очільників Міністерства, МОЗ більше не буде займатись займатися забезпеченням медичних закладів і повністю передадуть їх на баланс місцевих бюджетів. Саме місцеві громади будуть займатись перепрофілюваннями, а також забезпеченням медичних закладів. МОЗ буде давати лише рекомендації і норми навантаження. Але, додаткового фінансування місцеві громади на медицину отримувати не будуть.

Комментировать

Нажмите для комментария