Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк підтвердив зростання кількості декларацій та заявив, що темпи підписання не спадають.
«Ситуація з підписанням декларацій у регіонах різна. Водночас дуже важливо, щоби всі області підійшли до наступного етапу реформи «на рівних умовах», з хорошим відсотком покриття. Перехідний період, коли діє два механізми фінансування — і субвенція, і оплата послуг через Національну службу здоров’я України (НСЗУ) – закінчується в 2018 році. З наступного року всі заклади первинки будуть фінансуватися через НСЗУ», – заявляє заступник міністра Ковтонюк.
Окремо в МОЗ зазначають, що до реформи почали приєднуватись приватні медичні установи. Наразі відомо про 12 приватних лікарень, які офіційно почали надавати послуги на первинній ланці пацієнтам за договором з Національною службою здоров’я України.
Активісти збирають кошти на порятунок гематологічного відділення у Києві
Нагадаємо, що підписна кампанія розпочалась 2 квітня 2018 року, а в минулому місяці медзаклади, які підписали договір з НСЗУ у першій хвилі офіційно отримали фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Керівництво деяких медзакладів вже повідомили як будуть використовувати кошти від НСЗУ.
Як медзаклади використали перші кошти за декларації між лікарем та пацієнтом?
Комментировать