Прес-служба МОЗ повідомила, що в рамках пілотного проекту вже підписано 106 тисяч декларацій між пацієнтом та лікарем.
Нагадаємо, що лікарі деяких закладів охорони здоров’я, що брали участь у пілотному проекті МОЗ, мали можливість підписувати декларації з пацієнтами ще до офіційного старту кампанії «Лікар у кожну сім’ю». Для реєстрації декларацій у загальнодержавній системі заклад мав установити медичну інформаційну систему (МІС) та під’єднанати до електронної системи охорони здоров’я eHealth. Лише після цього терапевти, педіатри та сімейні лікарі могли укладати декларації з пацієнтами.
Где врачу взять новые клинические протоколы, рекомендованные МОЗ?
«Національна кампанія з вибору лікаря, що розпочнеться у квітні, не має визначеного строку: вона триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні. Водночас, зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900», — нагадує прес-служба відомства.
Зазначимо, що МОЗ опублікувало офіційну інструкцію щодо підписання декларації між лікарем та пацієнтом. Система фінансування лікарів первинної ланки за планом реформи медичної галузі має змінитися з 1 липня. Відтоді лікарі почнуть отримувати кошти за кожного пацієнта, а не за стандартною ставкою.
Комментировать