Статті

МОЗ: Безкоштовної медицини в нашій країні не існує

У Міністерстві оглянули найбільш популярні міфи про реформу, та надали на них свої відповіді. Так, медицина буде платною, та не по всім напрямкам
Одразу відкидають міф, що вся медична допомога потребуватиме коштів з карману українців. Впершу чергу нагадують про гарантований пакет медичних послуг, який буде на 100% фінансуватись з Держбюджету, про екстрену та паліативну допомогу, які також залишаться безкоштовними, та про оплачене ведення вагітності, пологи і лікування дітей.
Останній пункт є обовׄ’язковим до виконнання в Україні, ха ратифікованою Конвенцією про права дитини та захист материнства.
Що стосується платних послуг (вторинка та третинка), за які дійсно пацієнтам доведеться платити, то у МОЗ нагадують, що це буде системою сооплати, коли Держава відшкодовує частину вартості за операцію, наприклад. Як саме буде розподілятись частина участі Держави у оплаті такої операції, поки що невідомо. Механізм розробляється.
Окремо МОЗ говорить, що і надалі будуть діяти програми по лікуванню окремих захворювань, наприклад по лікуванню онкології, гепатиту та інше.
Головне, що обіцяють у МОЗ, це те що українцям доведеться сплачувати куди менші кошщти за лікування, ніж зараз.Кожна медична послуга буде чітко прописана, як саме вона оплачується чи оплачується взагалі Державним бюджетом та ін.

Комментировать

Нажмите для комментария