Новини

МОЗ анонсувало співпрацю з Норегією у побудові системи громадського здоров’я

врачи идут по коридору_медпросвита

Перша зустріч між представниками МОЗ, фахівцями з реабілітації з Норвегії та співробітниками Інституту громадського здоров’я відбулась 5 березня 2018 року.

«Тривалість та якість життя норвежців — одні з найвищих у світі. Підтримує здоров’я громадян Норвегії потужна система охорони здоров’я, яка постійно розвивається. Для нас це приклад високих стандартів якості турботи про своїх громадян. Будемо співпрацювати та впроваджувати досвід Норвегії для позитивних змін в Україні», — повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров’я вже оголошувало свій намір співпрацювати під час впровадження реформи з такими країнами, як Ізраїль та Канада. При чому, з кожною країною — в різних галузях медицини. Наприклад, Канада допоможе Україні зі створенням сучасної телемедичної системи в сільській місцевості для покращення надання медичної допомоги в регіонах України.

Порошенко: Канада та Всесвітній банк допоможуть Україні у реформі сільської медицини

Норвегія же спрямує свої зусилля на підвищення кваліфікації спеціалістів центрів громадського здоров’я в Україні. Окремою частиною співробітництва стане розробка програм реабілітації для людей із інвалідністю та нових навчальних програми для майбутніх фахівців з посттравматичним стресовим розладом.

https://medprosvita.com.ua/izrayiltyani-dopomagatimut-ukrayintsyam-stvoryuvati-reabilitatsiyniy-tsentr/

Нагадаємо, що план реформи охорони здоров’я передбачає не лише зміну системи фінансування, але й розробку нових програм, зміну принципів роботи швидкої допомоги тощо.

Комментировать

Нажмите для комментария