Новини

МОЗ: У 2017 році 50% пацієнтів відмовились від лікування через брак коштів

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Протягом минулого року 50% пацієнтів, що звертались по медичну допомогу, були вимушені відмовитись від лікування через брак коштів.

Частково ця проблема пов’язана з неефективним використанням державного фінансування на придбання ліків для медичних закладів. За словами заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика, тільки за період 2016-2017 років близько 300 мільйонів гривень було витрачено на ліки, що не мають доказової бази.

«За кошти платників податків було придбано: витяжку крові корів, настоянку глоду, витяжку дикої моркви та інші, так звані лікарські засоби», — зауважив Роман Ілик.

Така ситуація спостерігається майже в усіх регіонах України. В якості прикладу наводять Миколаївську область, де у 2016 році були проведені закупівлі майже на 3 мільйони гривень. Половину цих коштів витратили на лікарські засоби з не доведеною ефективністю.

Уляна Супрун: Підписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» є безстроковою

Зміни, внесені Міністерством охорони здоров’я України в Національний перелік лікарських засобів, мають змінити ситуацію на краще. Відтепер медичні установи вимушені проводити закупівлі за коротким списком, який відповідає спеціальності закладу та прив’язаний до Національного переліку лікарських засобів, що включає винятково засоби з доведеною ефективністю.

«Мета національного переліку – ефективно розподілити кошти платників податків для закупівлі ліків, які необхідні пацієнтам, ефективність яких доведена», – наголошує Роман Ілик.

Супрун: Нацперелік основних лікарських засобів оновлюватиметься щороку

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook