Новини

МОЗ: 268 абітурієнтів по всій Україні вже обрали професію парамедик при вступі до університету

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Вступна кампанія 2018 року до вищих навчальних закладів вже почалась. МОЗ офіційно підтвердило про набір на спеціальність парамедик.

Одразу необхідно зазначити, що на навчання за державним замовленням по спеціальності «парамедик» можуть розраховувати лише 50 осіб. Чи буде підвищуватись кількість бюджетних місць по цій спеціальності в майбутньому у МОЗ поки не розголошують.

«В рамках пілотного проекту Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського та Черкаська медична академія оголосили набір на нову спеціальність «парамедик». Вступна кампанія на денну форму навчання у вищих навчальних закладах України тривала з 2 по 26 липня 2018 року. Загалом 268 абітурієнтів подали документи на спеціальність «парамедик»: 199 у Тернополі  і 69 у Черкасах. Середній бал ЗНО цих абітурієнтів складає 155,5 і 169 відповідно», — йдеться в офіційному повідомленні МОЗ України.

Нагадаємо, що парамедики навчатимуться теоретичним знанням в університетах 3 роки та ще 1 рік проходитимуть практичні заняття. По завершенню навчання у медичному університеті вони отримають диплом рівня «Бакалавр».

За наступні 5 років МОЗ України планує повністю реформувати роботу швидкої допомоги. Лікарів з бригад заберуть та направлять працювати у новостворені відділення екстреної допомоги, діючі фельдшери будуть вимушені пройти спеціальні курси підвищення кваліфікації та стануть парамедиками. Випускники мед університетів доповнять склад бригад в майбутньому.

Супрун: Якщо пацієнт дасть гроші лікарю, він його підставить, а ще не зможе більше працювати

Таким чином в глобальних планах МОЗ за 5 років повністю прибрати професію фельдшер в Україні, а сама швидка допомога займатиметься виключно екстреними випадками. За всі інші виклики відповідатимуть сімейні лікарі в якості невідкладної допомоги.

Супрун розповіла, що Вііницькі лікарі розбагатіли першими

Комментировать

Нажмите для комментария