Під час Вченої медичної ради МОЗ України було обговорене питання здоров’я матерів і дітей та поліпшення педіатричної служби в Україні.
Стратегічно важливим та пріоритетним завданням держави у галузі охорони здоров’я є збереження життя та здоров’я матерів і дітей, — зазначив під час відкриття засідання Вченої медичної ради МОЗ України заступник Міністра – керівник апарату Міністерства охорони здоров’я Роман Василишин.
Основними критеріями досягнення цього, за його словами, є збереження і відновлення репродуктивного здоров’я, безпечність пологів, рівень народжуваності, здоров’я новонароджених дітей, попередження материнської та малюкової смертності та покращання стану здоров’я дитячого населення країни.
Заступник Міністра закликав присутніх до співпраці та надавати пропозиції щодо конкретних заходів стосовно поліпшення стану із роботою педіатричної служби.
МОЗ України та вся спільнота дитячих лікарів країни працюють над забезпеченням належної якісної роботи педіатричної служби в умовах реформування первинної ланки. Наразі, у галузі послідовно впроваджуються сучасні технології діагностики й лікування дитячих хвороб, розроблюються новітні стандарти лікування, поліпшується оснащення дитячих лікувально-профілактичних закладів і університетських клінік.
Як зазначив голова Вченої медичної ради МОЗ України Валерій Запорожан, початок третього тисячоліття має стати початком нового етапу у розвитку педіатрії. Завдяки праці вчених-медиків вітчизняна медична галузь активно залучається до світового досвіду, освоює сучасні діагностичні і лікувальні методики на засадах доказової медицини.
Доповідачі акцентували увагу на необхідності продовження впровадження стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо медико-психологічної допомоги підліткам в клініках, дружніх до молоді, для профілактики адиктивних форм поведінки; формування освітньої та навчальної складової пропаганди здорового способу життя; впровадження сучасних перинатальних технологій; виключно грудного вигодовування; профілактики інвалідності з дитинства і забезпечення їх ефективної реабілітації тощо.
Науковці зазначили, що дослідження, які здійсняються у сфері педіатрії, спрямовані на розробку нових та удосконалення існуючих методів і засобів профілактики, діагностики та лікування найпоширеніших, а також соціально значущих захворювань. При цьому вони особливу увагу звернули на необхідність розроблення сучасних стандартів до- та післядипломної підготовки за спеціалізацією «педіатрія» у рамках спеціальності «Медицина», враховуючи, що Україна має унікальний досвід з підготовки дитячих лікарів, який накопичується вже майже 85 років.
За результатами виступів директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», голови Асоціації педіатрів України, академіка НАМН України, д.мед.н., професора Антипкіна Ю.Г., завідувача кафедри педіатрії № 4 НМУ ім. О.О. Богомольця, академік НАМН України, д.мед.н., професора Майданника В.Г., завідувача кафедри дитячих та підліткових хвороб НМАПО ім. П.Л. Шупика, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з спеціальності «Педіатрія», д.мед.н., професора Бекетової Г.В., завідувача кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика, д.мед.н., професора Шунько Є.Є. та заступника голови Вченої медичної ради МОЗ України, член-кореспондента НАМН України, завідувача кафедри педіатрії № 2 НМУ ім. О.О. Богомольця, д.мед.н., професора Волосовця О.П. присутні винесли ряд важливих рішень пропозицій задля поліпшення роботи педіатричної служби, поліпшення охорони здоров’я матерів і дітей, серед яких:
— розроблення Державної програми «Здоров’я дітей – старт на все життя», яка б концентрувала зусилля держави, суспільства, науковців та практичної охорони здоров’я на розробці, насамперед, профілактичних системних підходів щодо збереження здоров’я майбутнього країни;
— продовження на перехідному етапі роботи первинної ланки медико-санітарної допомоги спільної роботи лікарів загальної практики-сімейної медицини та лікарів-педіатрів щодо надання якісної та доступної медичної допомоги дитячому населенню;
— приділення особливої уваги наданню якісної та доступної медичної допомоги дітям, що постраждали та були евакуйовані із зони проведення АТО;
— затвердження нормативно-правових документів щодо подальшого впровадження стратегії інтегрованого ведення хвороб у дітей перших п’яти років життя як стандарту надання первинної медико-профілактичної допомоги дітям;
— розробка та впровадження державної стратегії моніторингу за станом здоров’я дітей, передбачивши при цьому проведення навчальних тренінгів та підготовку відповідних спеціалістів.
— впровадження реально діючих медичних оглядів школярів з обов’язковим проведенням функціональних проб та формування серед дітей груп спостереження та організацію для них профілактично-оздоровчих заходів.
Комментировать