Міністерство охорони здоров’я України підписало Меморандум про надання послуг із закупівлі з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ). Договір з ПРООН та Crown Agents знаходяться на останній стадії погодження, підписання планується найближчим часом.
Для підписання контрактів щодо здійсннення закупівель через міжнародні організації проведено роботу як всередині в Міністерстві, так і на рівні Уряду України. Постанова КМУ від 8 жовтня 2015 р. № 787, що визначає перелік лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються через міжнародні програми, була підписана Прем’єр-міністром минулого тижня (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248542115).
«Процес передачі частини закупівель міжнародним організаціям непростий, оскільки ми робимо це вперше, і є багато юридичних нюансів, які потрібно врахувати, щоб закупівлі через міжнародні організації відбулися згідно з усіма нормами та процедурами як українського законодавства, так і вимог міжнародних організацій. Проте ми можемо запевнити, що незважаючи на всі перешкоди, частину ліків більше як на 2 млрд грн, ми все таки закупимо через міжнародні організації», — зазначив Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я.
Були ухвалені нормативно-правові документи, необхідні для проведення закупівель, які:
— скасовують необхідність декларування оптово-відпускних цін без урахування податків та зборів на лікарські засоби та медичні вироби, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій;
— визначають вибір спеціалізованих міжнародних організацій, які здійснюють закупівлі
— визначають механізм супроводження кожної упаковки (товару);
— регламентують переклад інструкції щодо застосування лікарського засобу або медичного виробу;
— чітко визначають механізм використання бюджетних коштів для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я у разі здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій;
— встановлюють особливості спрощеної процедури реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій, а саме скорочено перелік документів, що додаються до заяви; скорочено підстави для відмови у реєстрації; зменшено строк для надсилання відмови про реєстрацію; скасовано необхідність оплати Державного мита;
— доповнюють державний реєстр лікарських засобів відомостями про лікарські засоби, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій;
— визначають перелік лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються через міжнародні програми.
Проект порядку ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість? знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів України.
Також проведена велика робота всередині Міністерства, та із залученням Мінфіну, Мінюсту, Мінекономіки, з допомогою НГО «Пацієнти України», щоб закупівлі можна було запустити:
— МОЗ видав наказ “Про визначення напрямів використання бюджетних коштів у 2015 році”.
— МОЗ видав наказ “Про забезпечення проведення МОЗ України державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій”, відповідно до якого створено Робочу групу з питань профільного супроводу державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій та затверджено її положення.
— МОЗ звернувся офіційно до спеціалізованих організацій, які визначені пунктом 13-1 Закону України “Про здійснення державних закупівель” щодо готовності до співпраці в частині закупівлі лікарських засобів.
-МОЗ офіційно отримав відповіді від Представництв Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Програми розвитку ООН в Україні (UNDP) та Crown Agents. Зазначені спеціалізовані організації підтвердили свою готовність закуповувати лікарські засоби та вироби медичного призначення.
— МОЗ провів десятки зустрічей з представниками ЮНІСЕФ, ПРОООН та Crown Agents з метою обговорення деталей та запитань щодо співпраці та погодження контрактів.
Наразі підходить до завершення робота по затвердженню в інших Міністерствах та відомствах:
— проектів по наданню дозволу щодо введення в обіг медичних виробів, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій за умови визнання призначеним органом з оцінки відповідності результатів оцінки відповідності, проведеної за межами України іноземними акредитованими органами з оцінки відповідності, на підставі договорів з такими органами з оцінки відповідності.
— спрощенню порядку проведення експертизи щодо автентичності реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, які закуповуються із залученням спеціалізованих організацій.
Комментировать