Новини

Міжнародні експерти надали оцінку системі громадського здоров’я в Україні

6 листопада 2015 року в МОЗ відбулася підсумкова зустріч з проведення оцінки системи громадського здоров’я в Україні, що проводилася в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я». Участь у заході взяли заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, експерти оціночної команди з Фінляндії, США, Італії, Королівства Саудівська Аравія, представники залучених центральних органів виконавчої влади, установ, профспілки тощо.

У ході зустрічі оціночною групою були представлені результати спільної оцінки української системи громадського здоров’я. Оцінка відбувалася за такими напрямами: антибіотикорезистентність, імунізація, біобезпека та біозахист, зоонозні хвороби, епіднагляд у режимі реального часу, система звітування, робота операційного центру надзвичайних ситуацій (у частині охорони здоров’я), зв’язок між громадським здоров’ям та правоохоронною діяльністю (службами безпеки), розвиток кадрів, національна система лабораторій, медичні заходи з протидії надзвичайним ситуаціям тощо. Оцінка тривала з 2 по 6 листопада, у зустрічах брали участь також українські експерти, представники центральних органів виконавчої влади (Держсанепідслужба, ДСНС, Держветфітослужба), державних наукових установ, медичного університету тощо.

Оцінка здійснювалася за 5-бальною шкалою. Найвищий бал отримав напрям «Національна система лабораторій», найнижчий – «Система звітування», «Антибіотикорезистентність».

Експертами було рекомендовано консолідувати фрагментовані та паралельні ресурси в сфері громадського здоров’я. За їх словами, рішення щодо створення Центру громадського здоров’я може стати значним кроком вперед у цьому процесі. Також експерти підкреслили високий професіоналізм української команди.

Ігор Перегінець відзначив, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС покладе на Україну додаткові зобов’язання, у тому числі забезпечення біобезпеки як у країні в цілому, так і у регіональному вимірі. Рекомендації оціночної команди, за його словами, є надзвичайно цінними у цьому процесі, вони будуть використані для удосконалення існуючої системи. Крім того, важливим для МОЗ є підтримка вже зроблених кроків українською стороною на міжнародному рівні. Заступник Міністра висловив сподівання про надання міжнародною спільнотою технічної допомоги для виконання наданих рекомендацій.

Як відомо, Україна приєдналася до ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я» у вересні 2015 року відповідно до рішення Кабінету Міністрів України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше