Новини Яндекс.Новости

Міжнародна класифікація ПМД ICPC-2 незабаром буде включена в програму навчання сімейників, терапевтів, та педіатрів

Як повідомляє МОЗ, сьогодні пройшов перший тренінг, в якому прийняло участь 50 лікарів сімейників, під егідою МОЗ та ВООЗ.

Ця програма на думку очільників міністерства охорони здоров’я мас докорінно змінити класифікацію захворювань, а також дозволить класифікувати саме симптоми, не уточнюючи повний діагноз.

Ця ж класифікація буде використовуватись і в випадках, коли так і вдалося точно встановити діагноз після смерті пацієнта. Тим не менше, кодування буде можливим.

В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин:

  1. Причина звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації щодо підтримки здоров’я чи оцінка результатів аналізів).
  2. Діагноз (як бачить проблему сімейний лікар).
  3. Дії (що необхідно зробити у конкретній ситуації — направлення на додаткові методи обстеження чи направлення на вторинну ланку до спеціалістів).

Втім відмітимо, що в світі розповсюдженість ICPC-2 надзвичайна мала. В 40 країнах світу її використовують лише близько 250 000 сімейних лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария