Новини

Міністр охорони здоров’я України ознайомився з ходом проведення імунізації проти поліомієліту на Сумщині

В рамках перевірки стану проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту в регіонах Міністр охорони здоров’я України відвідав дитячу поліклініку Конотопської центральної районної лікарні та Сумську міську дитячу клінічну лікарню Святої Зінаїди, де ознайомився з роботою кабінетів щеплення та умовами зберігання вакцини.

Олександр Квіташвілі дав позитивну оцінку роботи сумських медиків щодо проведення імунізації проти поліомієліту та закликав всіх батьків відповідально ставитися до майбутнього своїх дітей.

«У країні, що має амбіції бути частиною Європи, питання робити чи не робити щеплення, не повинно стояти. Після виявлення двох випадків поліомієліту в Україні відбулася помітна активізація процесу вакцинації, що є стандартним кроком, щоб запобігти поширенню спалаху захворювання. За перший тиждень кампанії імунізації ситуація кардинально змінилася, батьки стали серйозно відноситися до питання, адже єдиний захист від поліомієліту – це вакцинація. Тим більше ми маємо якісну вакцину і в достатній кількості», – зазначив Олександр Квіташвілі.

Як прокоментував начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, на Сумщині триває додаткова імунізація проти поліомієліту. Всі лікувально-профілактичні заклади області отримали вакцину, що забезпечує 100% потребу в імунобіологічних препаратах для проведення першого та другого турів імунізації. Станом на 29 жовтня щеплено 9 884 дитини, що становить майже 16%.

Імунізація проводиться у три тури. У перший та другий тур вакцинації підлягають діти віком від 2 місяців до 6 років. Всього дітей даного віку в області 62 487. Третій тур проводиться для дітей віком від 2 місяців до 10 років. Всього дітей даного віку – 110 666.

Область отримала 65 200 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 13 400 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). Порушень щодо умов її транспортування, зберігання та використання у лікувально-профілактичних закладах області не виявлено. Спеціальним обладнанням для транспортування та зберігання вакцини заклади області забезпечені у повному обсязі, — уточнив Сергій Бутенко.

Під час робочої поїздки Міністр охорони здоров’я України відвідав щойно реконструйований корпус Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, новобудову пологового будинку у Конотопі та обговорив з керівництвом області актуальні питання розвитку медицини на Сумщині.

Комментировать

Нажмите для комментария