“Система охорони здоров’я працює — щодня, під час тривог, у прифронтових і тилових регіонах. Кіровоградська обласна лікарня — приклад надкластерної лікарні, де надають високоспеціалізовану допомогу людям з усієї області. Медзаклад постійно розвивається: оновлюється обладнання, відкриваються нові напрями. А це — повернуте здоров’я і врятовані життя. Цьогоріч лікарня запустила новий сучасний апарат МРТ, закуплений державним коштом. Наразі він працює у тестовому режимі, триває навчання медичних фахівців. Завдяки посиленню технічних спроможностей жителі Кіровоградщини отримають ширший доступ до сучасної медичної діагностики, яка відповідає міжнародним стандартам. Також приємно, що від очільника закладу пролунала пропозиція відкрити центр сепсису в лікарні. Для нас це вкрай важлива і доцільна ініціатива, тому будемо всебічно підтримувати проєкт, адже його реалізація дозволить рятувати ще більше життів” — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Кіровоградська обласна лікарня законтрактована з НСЗУ за 25 напрямами медичних послуг. У закладі працюють важливі для регіону відділення: опікове, судинної, торакальної, щелепно-лицьової, кістково-гнійної, проктологічної хірургії, нейрохірургії, інсультне та гематологічне. За 2024 рік тут проліковано понад 24 тисячі пацієнтів, проведено понад 15 тисяч оперативних втручань. Ще 12 тисяч пацієнтів отримали допомогу в умовах стаціонару за перше півріччя 2025-го.
Крім цього, у лікарні функціонує відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Упродовж останніх півтора року тут проліковано 806 пацієнтів, серед яких 361 військовий.
У квітні цього року в лікарні встановлено і введено в експлуатацію новий апарат магнітно-резонансної томографії. Обладнання закуплене Медичними закупівлями України за кошти державного бюджету в межах централізованих закупівель. Наразі МРТ працює в тестовому режимі: щодня тут проводять до 8 обстежень пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Упродовж 2024 року заклад також отримав сучасну ендоскопічну й лапароскопічну техніку, нейрохірургічний екзоскоп, С-дуги, нові наркозні станції та операційні столи, а також реанімаційне обладнання для неонатального блоку.
Відкрито кабінет лікування безпліддя, реконструйовано бактеріологічну лабораторію, створено лікарняний банк крові. Триває робота над реконструкцією операційного блоку та відкриттям нового відділення інтенсивної терапії для пацієнтів з гнійно-септичними захворюваннями.
“Попри війну, держава послідовно модернізує медичну систему, залучаючи всі доступні ресурси — бюджетні, міжнародні, гуманітарні. З 2020 року медичні заклади Кропивницького отримали майже 1200 одиниць обладнання на понад 422 мільйони гривень. Це вклад у спроможність лікарень рятувати життя й забезпечувати сучасну медичну допомогу в будь-яких умовах” — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Нагадаємо, Медичні закупівлі України придбали 28 апаратів МРТ на замовлення Міністерства охорони здоров’я України у 2023 році (22 – 1,5 Тесла, 6 – 3 Тесла) для медичних закладів по всій країні. 27 з них вже поставлено в регіони, поставка останнього очікується найближчим часом після завершення підготовчих робіт лікарнею. Крім того, завдяки грантовій угоді між Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) та Урядом України в межах Програми екстреного відновлення, українські медичні заклади отримали ще дев’ять апаратів МРТ.
Також під час візиту міністр охорони здоров’я взяв участь у церемонії вшанування пам’яті медичних працівників, які загинули під час повномасштабної війни. Цьогоріч в Україні вперше відзначають День вшанування загиблого медика. За даними Ордену Святого Пантелеймона, за 3 роки великої війни росія вбила щонайменше пів тисячі українських медиків. Це лікарі, медичні сестри й брати, молодші медичні працівники, бойові медики. Вони стали ціллю ворога на полі бою, у стабілізаційних пунктах, в операційних і кабінетах, на вулиці, вдома, на шляху до роботи. 10 липня, о 14:00 у лікарнях та медичних установах по всій Україні пролунав сигнал – звук серця, що зупиняється. Після – хвилина мовчання. Як знак подяки, шани і скорботи за загиблими медиками.
Комментировать