Новини

Міністр охорони здоров’я повідомила що будь-які благодійні внески зникнуть в лікарнях

За словами Зоряни Скалецької, в рамках реформи вторинки та впровадження нової системи фінансування неформальні чи благодійні внески зникнуть.

Окремо вона зазначила, що сподівається, що лікарі не будуть вимагати неформальні платежі від пацієнтів, адже заклади, крім контракту з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), матимуть змогу отримувати інші кошти за платні послуги.

«Я сподіваюся, що неформальні платежі лікарні взагалі вимагати не будуть. Оскільки заклади, крім контракту з НСЗУ, отримують можливість отримувати інші кошти за платні послуги, або з місцевого бюджету, від страхових компаній. Місцевий бюджет може створити місцеві програми щодо тих чи інших захворюваннь. Це означає, що законних способів отримувати офіційні платежі достатньо багато. Неформальних платежів, благодійних внесків – не буде. Якщо такі речі будуть, для цього є гаряча лінія 1677, за якою ми будемо збирати такі скарги», — розповіла Скалецька.

За яким тарифом надаватиметься амбулаторна вторинна та третинна допомога дорослим та дітям

Вона також зазначила, що є кілька моделей, як може дофінансуватися система надання медичної допомоги, і міністерство може вже з квітня приєднатись до експертних обговорень з цього приводу.

«Робота над законопроектами ведеться більше в парламенті. Ми підтримуємо конституційні рішення, пов’язані з додатковим фінансуванням отримання медичної допомоги. Але сьогодні ми такі рішення не готуємо, у нас є важливіші питання, як правильно запустити з 1 квітня другу ланку. Також цього року ми розраховуємо, що будемо мати широке обговорення підготовки законопроекту моделі страхового медичного забезпечення, яке дасть можливість дофінансувати надання медичної допомоги. На сьогодні є різні думки, як це зробити, поки у нас немає робочої групи. Можливо, після 1 квітня ми приєднаємося до експертних обговорень», — додала міністр.

Комментировать

Нажмите для комментария