Новини

Міністерство охорони здоров’я розпочало закупівлі за бюджетні кошти на 2018 рік

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Кошти на закупівлю ліків вже готові для передачі міжнародним закупівельним організаціям. МОЗ винесло на громадське слухання перелік із 26 номенклатур.

Таке рішення пов’язане з тим, що частина ліків буде закуплена для нових програм. Наприклад, для лікування хвороби Гоше.

Для запуску закупівельного процесу необхідно затвердити кожну номенклатуру – цей крок є обов’язковим для роботи Міністерства та закупівельних організацій ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents.

Міністерство повідомляє, що цього року вперше з 2014-го вдалося вийти на чергові закупівлі ліків для України вчасно і ще до початку 2018-го року винести на громадські слухання перелік номенклатур.

Прес-служба відомства заявила, що на цей час готується ще 16 номенклатур, які також будуть винесені на слухання.

Тимне менш, закупівлі будуть проходити за старою схемою. Кошти переведуть на депозитні рахунки в міжнародні банки та використовуватимуть для розрахунків з постачальниками по факту укладання договору купівлі-продажу ліків.

Супрун: Закупівлі ліків через міжнародні організації були тимчасовим явищем

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я ще не витратило всі кошти з державного бюджету минулих років. Закупівлі за бюджет 2016 року майже завершені, а за кошти 2017-го року були розпочаті на початку серпня.

В Комітеті з питань охорони здоров’я переконані, що договори, які уклало МОЗ з міжнародними організаціями, не відповідають повністю інтересам України. Голова комітету Ольга Богомолець неодноразово повідомляла, що ці договори носять корупційний характер міжнародного масштабу.

Комментировать

Нажмите для комментария