Новини

Михайло Радуцький: Міністр охорони здоров’я сьогодні – це часто «Дон Кіхот»

Михайло Радуцький

Президент клініки та радник мера Києва «Борис» Михайло Радуцький вважає, що вже в 2020 році в Україні буде конкурентна Європі медицина.

«На сьогоднішній день нарешті Верховна Рада проголосувала закон про медичну реформи, нажаль трохи обрізану версію. Думаю, реформа необхідна, буду всіма силами її підтримувати. Якщо депутати її не «заговорять», якщо не будуть далі обрізати. Якщо це почне працювати, я вам гарантую, до 2020 року, якщо не будуть заважати, якщо популісти під вибори знову чогось не «похоронять», то до 2020 року в Україні буде достатньо хороша медицина», — вважає Радуцький.

При цьому, на думку президента клініки «Борис», реальної заінтересованості серед населення в тій чи іншій реформі в Україні досі нема. Це стосується, як податкової, та і тієї ж медицини. Реальна потреба людей сьогодні – стабільність. Втім, такі люди, як в.о. міністра Уляна Супрун потрібні всім, в ентузіастах він бачить майбутнє.

«Гадаю, я в житті багато працював, щоб йти кудись «Дон Кіхотом». Сьогодні міністра охорони здоров’я – це часто «Дон Кіхот», — підкреслює радник мера Києва Радуцький.

Нагадаємо, що реальні зміни в галузі очікуються не раніше 2020 року. За попередніми даними керівництва Міністерства, для оптимізації витрат в галузі, спершу необхідно створити єдиного розпорядника коштів – Національну службу здоров’я України. Наступний крок – реформа первинної ланки.

Зміни для лікарів-спеціалістів розпочнуться лише в 2020 році. Але, вже тоді згідно прийнятим законопроектам, вони отримуватимуть мінімальну зарплатню у розмірі 250 від середньої по Україні станом на липень минулого року.

Комментировать

Нажмите для комментария