Новини

Мешканець міста Сіверськ Донецької області помер від сказу

За результатами епідрозслідування проведеного Держсанепідслужбою Донецької області встановлено, що хворого 1964 року народження ще у серпні за п’ятий  палець правої кисті зненацька вкусила бродяча собака, яка пробігала повз нього. Випадок трапився на вул. Кірова м. Сіверська, Артемівського району, Донецької області. Потерпілий не приділив уваги цьому випадку і по медичну допомогою не звертався.

Чоловік відчув погане самопочуття вже 14 листопада, за медичною допомогою звернувся до хірурга Сіверської міської лікарні зі скаргами на болі в попереку, різі при сечовипусканні. Був госпіталізований до хірургічного відділення Сіверської лікарні з діагнозом: Лівостороння ниркова коліка. Увечері 17 листопада хворий при спробі випити воду відчув страх перед водою, утруднене ковтання, занепокоєння. Наступного дня хворому встановлено попередній діагноз: Сказ?

У зв’язку із тяжкістю захворювання 20 листопада чоловіка переведено до реанімаційного відділення КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня №21 ім. проф. Попкової», де він помер через два дні. Проби секційного матеріалу направлено для дослідження до лабораторії ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України»,  дослідження триває.

У поточному році в Артемівському районі Донецької області зафіксована неблагополучна епізоотична ситуація зі сказу. За січень – жовтень цього року зареєстровано 9 вогнищ лабораторно підтверджених випадків сказу серед тварин.

Держсанепідслужбою розроблено комплексний план із локалізації вогнища. Проведено подвірні обходи для виявлення людей, які могли постраждати від укусів тварин. На теперішній час інших постраждалих не встановлено.

Нагадуємо, що найважливіше, у випадках покусів невідомими тваринами — негайно звертатись по медичну допомогу до медичних закладів для отримання антирабічної допомоги. Крім того не забувати щепити домашніх тварин. Адже відповідальність за відсутність вакцинації від сказу у свого улюбленця лежить, перш за все, на власниках тварин.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook