Новини

Менше ніж за місяць: З 1 липня медичні установи почнуть працювати за новими правилами. Які тарифи, за що лікарі отримуватимуть зарплатню?

Починаючи з 1 липня Нацслужба здоров’я стане головуючою у питанні фінансування медзакладів первинки, а сімейні лікарі почнуть отримувати кошти за підписані декларації з пацієнтами.

Запуск нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» відбудеться у дві хвилі. В першу хвилю увійдуть заклади первинної допомоги, який пройшли автономізацію та переформатувались у Неприбуткові комунальні заклади. Станом на 5 червня , останній день реєстрації для першої хвилі , 149 закладів офіційно підписали договір з НСЗУ та виконали всі умови.

«На 149 закладів, з якими сьогодні укладено договори на друге півріччя буде виділено приблизно 1,5 мільярди гривень. Інші заклади охорони здоров’я, як і раніше, будуть фінансуватись через механізм субвенції, але вони повинні поквапитись, виконати всі умови та підписати договір з НСЗУ до кінця 2018 року», — заявляє голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Медична галузь може отримати цього року майже 3 млрд додаткового фінансування

У МОЗ вже підготувались до запуску нової системи фінансування на первинній ланці. Були розроблені та прораховані спеціальні вікові коефіцієнти, які відштовхуватимуться від тарифу за пацієнта, 370 грн на рік станом на 2018 рік:

  • від 0 до 5 років — 4;
  • від 6 до 17 років — 2,2;
  • від 18 до 39 років — 1;
  • від 40 до 64 років — 1,2;
  • понад 65 років — 2.

5,8 мільйонів громадян підписали декларації з лікарями

Окремо керівництво медичних установ, які фактично вже приєднались до нової системи фінансування мають прорахувати зарплатню для своїх терапевті, сімейних лікарів та педіатрів, для створення конкуретних умов та з урахуванням тієї кількості пацієнтів, які отримують у них медичні послуги. Зарплатня має суттєво збільшитись.

У президента обіцяють до 800 нових амбулаторій у селах цього року

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше